Новини

25 квітня 2018 року відбулася зустріч з потерпілими та ліквідаторами Чорнобильської катастрофи з нагоди 32 річниці аварії на ЧАЕС. Учасниками заходу були в.о. голови райдержадміністрації Олександр Гарновдій, заступник голови райдержадміністрації Єва Раті, заступник голови районної ради Степан Мацко, керівник апарату райдержадміністрації Руслана Боднарюк, голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» в Ужгородському районі Тиберій Штефанець, заступник начальника Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області Галина Довгей, лікар-реабілітолог Юрій Павлик, керівники структурних підрозділів РДА: управління соціального захисту населення Андріана Зизич, відділу охорони здоров’я Світлана Чопик, відділу освіти, молоді та спорту Маріанна Михайлишина, а також голова та заступник голови Закарпатської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Василь Угрин та Олександр Коляденко, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

На початку зустрічі керівники району звернувся до присутніх чорнобильців зі словами вдячності за їх внесок в ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС, за те, що вони врятували світ від радіоактивного лиха, адже 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства.

Присутні  хвилиною мовчання вшанували героїв-ліквідаторів, які загинули під час аварії на ЧАЕС.

Після чого перейшли до діалогу. Керівники районний служб і управлінь інформували присутніх про стан соціального, пенсійного, медичного забезпечення ліквідаторів, зміни в законодавстві, обчислення пенсій, медикаментозне забезпечення та стаціонарне лікування.

Учасникам зустрічі надані змістовні відповіді та роз’яснення на поставлені запитання.

Запрошений на зустріч Олександр Коляденко проінформував присутніх, що 17 квітня відбулось засідання Центральної Ради „Союз Чорнобиль України” під час якої представники всіх регіонів розглянули та схвалили пропозиції Мінсоцполітики щодо покращення пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також внесли пропозиції щодо покращення медичного забезпечення та врегулювання питання щодо підписання декларації з сімейними лікарями.

Варто зазначити, заходи даного формату сприяють ефективному "зворотньому зв’язку" органів влади та оперативному реагуванню на проблемні питання.

 

За інформацією Ужгородської РДА

  Одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва є надання фізичним особам  спеціальної бюджетної дотацій за утримання молодняка  ВРХ у розмірі до 2500 грн за вирощування телят до 1-річного віку. Підприємствам Уряд надаватиме дотацію за утримання корів  у розмірі 1500 грн. Про це йшлося під час круглого столу «Державна підтримка галузі тваринництва в Україні» в рамках XІ Міжнародного молочного конгресу за участі представників Мінагрополітики 6 березня.

У відповіднсті до підпункту 4 пункту 4 та пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018р. № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» одним із напрямів державної підтримки є спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання до тринадцятимісячного віку ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

-      за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову;

-      за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову;

-      за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців - 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

-    паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

-     паспорта громадянина України;

-     копія довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

-    документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).    

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб — власників тварин, форма якого затвержена наказом Мінагрополітики України від 20.03.2018 № 148 .

За запитом органу місцевого самоврядування Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин (ДП „Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”, м. Мукачево, вул. Миру, 19/310, тел. (03131) 3-78-19; е-mаіl: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) у триденний строк повинно надати інформацію про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я молодняка станом на відповідну дату поточного року у розрізі фізичних осіб — власників тварин.

Підставою для внесення до журналу обліку фізичних осіб — власників тварин є підтвердження наявності у господарстві заявленого фізичною особою поголів’я молодняка.

Органи місцевого самоврядування на підставі журналу обліку до 5 травня, до 5 вересня і до 5 грудня (станом на 1 грудня) складають відомість фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики України від 20.03.2018 № 148 (додаток 2), і подають її структурному підрозділу облдержадміністрації, що забезпечує виконання функцій з питань агропромислового розвитку (Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, м. Ужгород, пл. Народна, 4).

 Докладнішу інформацію можна отримати за тел: (0312) 63-04-46 

(відділ тваринництва департаменту агропромислового розвитку ОДА_

З метою вивчення питань порядку денного, сьогодні 23 квітня відбулися засідання профільних депутатських комісій. Народні обранці опрацювали усі запропоновані на розгляд сесії проекти рішень, до яких вносили свої пропозиції та корективи. 
Остаточні рішення депутати прийматимуть вже цієї п’ятниці, 27 квітня.
Участь у засіданнях комісій взяли голова районної ради Руслан Чорнак, в.о. голови РДА Олександр Гарновдій, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та інші.

У вересні 2017 року, за сприяння голови Ужгородської районної ради Руслана Чорнака та депутатського корпусу, в Ужгородському районі створили комунальну установу «Інклюзивно - ресурсний центр Ужгородської районної ради». У п’ятницю, 20 квітня відбулося його офіційне відкриття.

Інклюзивно-ресурсний центр надаватиме комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей та всебічну допомогу з метою їх соціальній адаптації до реальних умов життя. Фахівці забезпечуватимуть методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід таких осіб віком від 2 до 18 років, а також допоможуть реалізувати їхнє право на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Це третій центр на Закарпатті.

Для ефективної діяльності Центру Ужгородська районна рада виділила приміщення, яке обладнали сучасними меблями та приладдям, що у свою чергу, створить комфортні умови для навчання дітей з особливим потребами. Тут діятиме кабінет лікувальної фізкультури, ресурсна та тренінгова кімнати. З метою проведення комплексної роботи в Центрі працюватимуть сурдопедагог, логопед, психолог та інші спеціалісти. Фінансування установи здійснюватиметься за рахунок освітньої субвенції та коштів місцевого бюджету. Тож навчання дітей здійснюватиметься на безоплатній основі.

В урочистому відкритті Центру взяли участь директор Департаменту освіти і науки Ганна Сопкова, голова Ужгородської районної ради Руслан Чорнак, в.о. голови райдержадміністрації Олександр Гарновдій, керівник апарату РДА Руслана Боднарюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Маріанна Михайлишина, депутати районної ради Віктор Шелельо, Андрій Кушнірук та інші.

ПЛАН

проведення двадцять третьої сесії

Ужгородської районної ради VІІ скликання

27 квітня 2018 року

                                                     

23 квітня 2018 року

(овальний зал РР, ІІ поверх)

10.00 - засідання комісії з питань економічного розвитку, підприємництва, екології, надр та земельних ресурсів;

                                                                              Готра М.М.

 

11 .00   – засідання комісії з питань комунальної власності та приватизації;

                                                                                  Рішко В.В.              

 

12 .00 – засідання комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту, в справах пенсіонерів, ветеранів, інвалідів та учасників бойових дій;

                                                                                   Мигалина Н.П.

 

14.00 – засідання комісії з питань бюджету;

                                                                                    Боднар Й.Й.

                                                              

27 квітня 2018 року

10:00 – засідання двадцять третьої сесії Ужгородської районної ради VІІ скликання

              

 

              

 

              

 

18 квітня свій 105-й день народження відсвяткувала жителька села Великі Геївці Ульяна КАРА.

Жінка пройшла довгий життєвий шлях, пізнала багато радісного та цікавого, пережила чимало втрат і розчарувань, не зі слів знає, що таке війна. Проте, незважаючи на пережите, Ульяна Олександрівна не скаржиться на життя і щиро радіє кожному дню. Проживає з донькою, онуками та правнуками у Великих Геївцях. Діти й онуки розповідають про бабусю з любов’ю, вдячністю за її материнську турботу та ласку.

Привітати іменинницю завітали представники районної влади – керуючий справами виконавчого апарату районної ради Юрій Фрінцко та керівник апарату РДА Руслана Боднарюк. Вітаючи ювілярку гості бажали здоров’я, підтримки від рідних та всього найкращого.

Уже понад 650 тисяч українців обрали свого лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Національна кампанія "Лікар для кожної сім'ї" не має терміну дії, а підписати декларацію з вибраним лікарем можна у будь-який момент.

Сьогодні МОЗ відповідає на поширені питання про вибір лікаря і, зокрема, про декларацію: чи має вона строк дії, чи можна підписати декларацію з лікарем вузького профілю або кількома лікарями, чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта і як розірвати декларацію.

Чи має декларація строк дії?

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом - безстрокова. Вона діє доти, доки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря або терапевта.

Чи можу я підписати декларації з кількома лікарями?

Ні, ви можете підписати декларацію лише з одним лікарем. Він має стати вашою довіреною особою у більшості питань щодо здоров’я. При укладанні декларації з новим лікарем попередня декларація анулюється автоматично.

Читайте також: Чому для підписання декларації бланки не потрібні

Чи можу підписати декларацію з вузьким спеціалістом, якщо він має спеціальність терапевта або педіатра?

Кампанія з вибору лікарів діє лише для фахівців первинної ланки, тому ви не можете підписати декларацію з вузьким спеціалістом. Обирайте лікаря серед тих фахівців, котрі працюють у галузі надання первинної допомоги: для дитини - це педіатр або сімейних лікар. Для дорослого - терапевт або сімейний лікар.

Як розірвати декларацію з лікарем?

Якщо вирішили змінити лікаря - немає потреби окремо розривати з ним декларацію. Достатньо підписати декларацію з новим лікарем. Попередня декларація анулюється автоматично.

Читайте також: Як обрати лікаря, якщо немає паспорта

Чи мушу підписувати декларацію з дільничним лікарем?

Ви можете обрати будь-якого лікаря незалежно від вашої прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої лікар може відмовити вам у підписанні декларації – він вже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900). Тому не варто надто довго зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть собі пацієнтів.

Ви можете обрати свого лікаря з іншого району, чи навіть іншого міста. Проте вам буде зручно, якщо він практикує поблизу вашого дому, або місця роботи, адже до нього потрібно буде звертатись не лише за медичною допомогою, але й за довідками, направленням до інших спеціалістів тощо.

Читайте також: Що робити, якщо у медзакладі відмовили у підписанні декларації

Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта?

Так, навіть без підписання декларації ви можете безоплатно відвідувати лікаря, до якого ходили раніше. Проте рано чи пізно, треба буде всім підписати декларації. Якщо вас влаштовує лікар, до якого ви ходили раніше, підпишіть декларацію з ним під час наступного візиту. Вибір у будь-якому разі за вами.

Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.