Новини

У п’ятницю, 16 листопада, відбулася чергова двадцять восьма сесія районної ради. Головував на засіданні очільник районної ради Руслан Чорнак. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова райдержадміністрації Еріка Кинєв, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники прокуратури, міліції та інших правоохоронних органів, голови місцевих рад та інші.
Перед початком пленарного засідання депутати вшанували пам’ять загиблих під час проведення організації об’єднаних сил на Сході України
Відтак перейшли до розгляду питань порядку денного. Загалом, у ході пленарного засідання було розглянуто 27 питань, кожне з яких детально опрацьовували на засіданнях профільних комісій. Це здебільшого затвердження галузевих програм на 2019 рік. Так, депутати затвердили Програму «Турбота» на наступний рік, Програму розвитку виноградарства, Програму транскордонної співпраці, вісім постійно діючих медичних програм, тощо. 
Бурхливу дискусію викликало питання щодо затвердження Положення про призначення керівника загальної середньої освіти районної ради. Тож, у зв’язку із розбіжностями думок, дане питання депутати вирішили зняти з порядку денного та повернути на доопрацювання.
В рамках проведення сесії народні обранці також погодили кандидатури, які удостоїлися звання «Почесний громадянин Ужгородщини». Це Марія Підгорна – заступник головного редактора районної газети, Ендре Гіді – відомий в районі художній кераміст та Йосиф Лакатош – менеджер, а у минулому керівник з багаторічним стажем, приватного сільськогосподарського підприємства «Ласточка».
Затвердили депутати і рішення про реформування друкованого засобу масової інформації, засновником якого є Ужгородська районна рада – «Вістей Ужгородщини».
Одноголосно підтримали районні депутати текст звернення до Президента України щодо скасування постанови Кабміну стосовно підняття ціни на газ для населення.
В ході пленарного засідання прийнято і Програму «Шкільне харчування» на 2019 рік, відповідно до якої учні загальноосвітніх навчальних закладів і надалі харчуватимуться на безоплатній основі, тобто за рахунок коштів районного бюджету та бюджету сільських рад. 
Окрім затвердження нових, депутати підтримали і рішення стосовно внесення змін до вже діючих програм, затвердили Програму розвитку місцевих автомобільних доріг, а також безпеки дорожнього руху. 
Традиційно, районні обранці внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, перерозподіливши кошти між головними розпорядниками коштів. 
Насамкінець, присутній на сесії обласний військовий комісар Череміський Богдан Миколайович представив депутатському корпусу та присутнім новопризначеного військового комісара Ужгородського об’єднаного військового комісаріату Тищука Ігора Михайловича.
Завершуючи пленарне засідання, голова районної ради Руслан Чорнак подякував депутатському корпусу за злагоджену співпрацю у прийнятті важливих для району рішень.

Впродовж цього тижня районні обранці активно готувалися до засідання чергової 28 сесії, вивчаючи питання порядку денного. 
Сьогодні, 15 листопада, засідала Президія районної ради. 
У роботі комісій та Президії взяли участь голова райради Руслан Чорнак, керуючий справами виконавчого апарату ради Юрій Фрінцко, заступник голови ради Степан Мацко, голова РДА Еріка Кинєв, перший заступник голови РДА Віталій Семаль, керівники структурних підрозділів РДА та інші.
Увазі депутатських комісій та Президії пропонувалися обговорення понад 20 питань. Так, йшлося про затвердження нових та внесення змін до вже діючих програм, комунальні, земельні та майнові питання, про затвердження ряду програм на 2019 рік, тощо. 
Питання порядку денного сесіїї розглянули усі профільні комісії. Комісія з питань охорони здоров”я, соціального захисту, в справах пенсіонерів, ветеранів, інвалідів та учасників бойових дій скурпульозно віднеслась до розгляду запропонованих районних програм. Вносилось багато пропозицій щодо недостатнього виділення коштів на пільгові препарати, забезпечення субсидіями жителів району, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення та інше. 
Постійна комісія з питань комунальної власності та приватизації особливу увагу звернула на районну програму розвитку місцевих автомобільних доріг на 2018-2020 роки та погодила питання реформування районної газети „Вісті Ужгородщини”, зі складу засновників якої, з наступного року, вийде районна рада. 
На розгляд чергової сесії виноситься питання про присвоєння звання «Почесний громадянин Ужгородщини». Про це говорили на засіданні постійної комісії з питань законності та правопорядку, регламенту, депутатської етики і контролю за виконанням рішень та Президії районної ради. До того ж, профільна комісія розглянула ще й проект звернення до Президента України щодо скасування зростання ціни на газ.
Освітянська комісія розглянула, внесла свої корективи та погодила проект Положення про призначення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Ужгородської районної ради, а також Програми «Шкільне харчування» на 2019 рік.
Бюджетна ж комісія обговорила чи не найважливіше питання, яке виноситься на розгляд сесії – внесення змін до районного бюджету. Рішенням, зокрема, передбачається перерозподіл видатків районного бюджету за головними розпорядниками коштів. 
Зрештою, сьогодні Президія районної ради погодила остаточний порядок денний сесії. Загалом, на розгляд 28 чергової сесії винесено 28 питань. 
Остаточні рішення районні обранці прийматимуть вже завтра, 16 листопада.

 

У К Р А Ї Н А

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

голови Ужгородської районної ради

Закарпатської області

від “07”11.2018 р. №94-о

              м. Ужгород

Про скликання двадцять восьмої

сесії районної ради VII скликання

 

        У відповідності до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування   в Україні», статей 8, 9 Регламенту роботи районної ради VII скликання, скликати двадцять восьму сесію районної ради VII скликання 16 листопада 2018 року вприміщенні сесійної зали районної ради о 10:00 годині з порядком денним:

 1. Про районну Програму розвитку місцевих автомобільних доріг загального користування на період 2018-2020 років».
 2. Про районну Програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2020 року.
 3. Про Програму розвитку виноградарства в Ужгородському районі на 2018-2021 роки.
 4. Про Програму «Турбота» на 2019 рік.
 5. Про Програму фінансування видатків на встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів та на відшкодування пільгової вартості послуг зв’язку для окремих категорій громадян в районі на 2019 рік.
 6. Про Програму раціонального та ефективного  використання майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селища Ужгородського району на 2019 рік.
 7. Про Програму розвитку транскордонної співпраці  Ужгородського району на 2019 рік.
 8. Про затвердження кошторису витрат на 2019 рік.
 9. Про внесення змін до рішення районної ради від 04.03.2016 року №70 «Про Програму розвитку місцевого самоврядування на 2016 – 2020 роки» (зі змінами від 08.12.2016 р. 22.12.2017 р.).
 10. Про внесення змін до рішення районної ради від 29.07.2016 року №124 «Про Програму розвитку культури та мистецтва в районі на період 2016 – 2020 років» (зі змінами від 23.06.2017 р.).
 11. Про внесення змін до рішення районної ради від 07.03.2018 року №367 «Про Програму профілактики злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території району на 2018-2019 роки».
 12. Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Ужгородської районної ради.
 13. Про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, засновником якого є Ужгородська районна рада.
 14. Про присвоєння звання «Почесний громадянин Ужгородщини».
 15. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, право оренди на яку підлягає продажу на земельних торгах у формі аукціону для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (кад. № 2124881500:10:020:0001) (Головному управлінню Держгеокадастру у Закарпатській області).
 16. Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017р. № 355 «Про районний бюджет на 2018 рік» (зі змінами від 07.03.2018 р., 27.04.2018 р., 12.07.2018 р., 07.09.2018 р., 12.10.2018 р.).
 17. Про звернення депутатів районної ради стосовно скасування постанови Кабінету Міністрів України щодо підвищення ціни на газ для населення.
 18. Різне.

 

Голова ради                                                                                             Р.В.Чорнак

 

У вівторок, 6 листопада, у с. Соловка відбулася урочиста подія - відкриття початкової школи. Все це стало можливим завдяки благодійного фонду «Метадідомі» (Нідерланди). Приміщення школи буде передано у комунальну власність Ужгородської районної ради. До речі, районна рада, цьогоріч, на реконструкцію школи виділила 700 тисяч гривень. За ці кошти тут буде встановлена нова система опалення із використанням енергоефективних технологій. 
Із важливою подією присутніх привітали перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, заступник голови районної ради Степан Мацко, голова райдержадміністрації Еріка Кинєв та начальник управління національностей та релігій облдержадміністрації Йосип Резеш.
Реалізував проект нової школи за фінансової підтримки закордонних благодійників та співфінансування з районного бюджету депутат обласної ради Йожеф Баторі.
Будівництво школи почалось у 2016 році, а вже у липні 2018 - будівля була повністю готова. Менше, ніж за місяць, учні, серед яких багато представників національних меншин, здобуватимуть знання у сучасному комфортному приміщенні, а в будівлі старої школи збудують столову для школярів.
На честь свята вихованці школи підготували гостям концертну програму.

Вчора, 4 листопада, на стадіоні «Минай-арена» на Ужгородщині, відбулася гра за Суперкубок Закарпаття з футболу. У боротьбі за головний трофей області зійшлися футбольні команди «Севлюш» (Виноградів) та «Вільхівці».

Настрій у обох команд був бойовий, тож, відповідно, спостерігати було за чим. У безкомпромісній боротьбі перемогу з рахунокм 3:1 здобули виноградівці.

Нзважаючи на результат, обидві команди продемонстрували спортивну боротьбу та блискучу витримку і незламну жагу до перемоги.

Після завершення поєдинку присутніх вітав голова Ужгородської районної ради Руслан Чорнак. Разом із головою Федерації футболу Закарпаття Іваном Дураном, заступниками голови обласної федерації футболу Віктором Качуром та Віктором Наскаловим нагородили учасників боротьби за Суперкубок командними нагородами. Переможцю ж дістався основний подарунок – Суперкубок Закарпаття. До речі, це вже друга перемога Севлюша в Суперкубку за останні три роки. Вітаємо переможців!

Сьогодні, в Ужгородській районній раді відбулася урочиста подія – офіційне підписання Угоди про партнерство та співробітництво між містом Сніна (Словаччина) та Ужгородським районом. 
Голова районної ради Руслан Чорнак та міський голова Сніни Штефан Міловчек своїми підписами скріпили письмові домовленості, які передбачають розвиток партнерських відносин в галузях освіти, культури, спорту, охорони здоров"я, інвестиційної діяльності та інших сферах, а також успішну співпрацю Словаччини та України в рамках транскордонного простору розвитку «Кременарос».
«Для Ужгородського району налагоджувати добросусідські відносини із зарубіжними країнами стало вже доброю традицією. Свідченням того є співпраця із Ярославським та Свєцьким повітами Польщі. Завдяки цьому можемо брати активну участь у написанні грантових проектів. Сьогодні ж офіційно закріпили дружбу зі Словаччиною. А це ще один крок, який наблизить нас до Європейського Союзу. Переконаний, що добросусідські відносини між нашими державами будуть міцніти і розвиватися» - підсумував Руслан Чорнак.
Після урочистого підписання Угоди, сторони обговорили основні напрямки та план спільних дій двосторонньої співпраці, та обмінялися думками стосовно можливостей вирішення тих чи інших проблемних питань.

Реалізувати цей проект вдалося в рамках конкурсу «Неймовірні села України-2018», в результаті саме село Невицьке отримало неймовірний подарунок, який дозволить селу стати ще більш привабливішим.

До висадки тюльпанів приєдналися представники Посольства Королівства Нідерланди в Україні, зокрема радник з питань сільського господарства Каролін Спаанс. Вона зазначила, що вірить у те, що це чудове село має всі можливості для подальшого розвитку і великий шанс стати туристичним центром Закарпаття.

Тюльпанову клумбу розмістили біля знаку "Люблю Nevicke", вона являє собою копію флористичного парку Кекенхоф у Нідерландах. Як стало відомо, голландська компанія-постачальник посівного матеріалу квітів Stokolex надала для реалізації проекту 10 тис цибулин сортових тюльпанів.

Власне інсталяція спроектована українським ландшафтним дизайнером Оленою Доміловською, яке раніше мешкала та навчалася у Берегові, в українській гімназії. За її словами у парку в Невицькому буде понад 20 сортів багаторічних голландських тюльпанів. Вже у квітні наступного року можна буде побачити перший результат цієї благодійної акції.

Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.