Новини

У Дубрівській школі постала потреба у заміні даху, який перебуває у неналежному стані. Тож з метою вирішення даного питання, сьогодні, 22 січня голова райради Руслан Чорнак, голова райдержадміністрації Вячеслав Дворський, голова Благодійного фонду «Віза» Володимир Чубірко разом із патнерами з чеського краю Височина, у складі Директора регіонального управління регіону Зденека Кадлеца, Члена обласної ради, голови комітету з питань освіти та зайнятості Богоміли Кобрлової, члена обласної ради та Фінансового комітету Мілана Плодіка, помічника депутата Парламенту Чеської Республіки Петера Паула та інших, навідалися до Дубрівської школи.
Керівництво району ознайомили членів делегації з проектно-кошторисною документацією на проведення реконструкції дахового покриття навчального закладу. Останні, у свою чергу, перконалися на власні очі, в якому стані знаходиться покриття цієї школи, і погодилися на підтримку проекту.
Як відомо, за допомоги та співфінансування чеських партнерів, в Закарпатті, у тому числі на Ужгородщині, реалізовано чимало проектів. Тому, районна рада і райдержадміністрація, сподіваються на допомогу чеських інвесторів, які в рамках співпраці зможуть співфінансувати реконструкцію даху навчального закладу.

Сьогодні, 16 січня голова районної ради Руслан Чорнак та голова райдержадміністрації Вячеслав Дворський провели робочу зустріч із заступником голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ігорем Шинкарюком.
Мова йшла про втілення нових ідей щодо реалізації інфраструктурних проєктів регіонального розвитку та спрямування ресурсів держави у напрямку, що сприятиме соціально-економічному розвитку та покращенню життєдіяльності територіальних громад району та новостворених ОТГ.
Заступник голови краю відмітив активність та плідну працю керівництва району в прийнятті рішень. Наголосив на необхідності працювати у такому ж руслі, продовжувати втілювати нові проєкти в реальність, зокрема через залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку. Адже це є інстурументом формування регіональної політики.
Керівники району, у свою чергу, висловили готовність і надалі працювати задля розвитку рідного краю, реалізації усіх намічених планів. Запевнили, що докладуть максимум зусиль, щоб виправдати сподівання кожної із громад Ужгородщини.

Вітаю з Різдвом Христовим! У це світле свято бажаю миру і спокою кожному дому, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров’я та всіх благ! Нехай виправдовуються всі очікування і збуваються найзаповітніші мрії!

 

З повагою

Голова районної ради                                Руслан Чорнак

Підсумки 2019-го: що, де і за скільки – вустами голови районної ради
Переважна більшість районних очільників краю минулий рік провела без щирих посмішок, іскор в очах та віри у краще майбутнє. Мовляв, закінчився і слава Богу. Так, 2019-ий був не з простих і на це вплинуло багато чинників. Проте, мінуси, у першу чергу, потрібно шукати в собі. Повсякчасне перетягування ковдри між політичним бомондом, керівниками структурних підрозділів, депутатами – ось Вам основний тягар, який поступово, але впевнено тягне той чи інший район у негаразди. Хтось шукає порятунку у створенні ОТГ, хтось продовжує нарікати на споконвічну депресивність свого рідного краю, а хтось просто за усталеною традицією протирає штани у державницькому кріслі, допоки не обірветься волосина і не впаде Дамоклів меч… Цього я не можу сказати про керівника Ужгородської районної ради, окремого депутата чи керівника структурного підрозділу. Згадуваний район упродовж останніх років є прикладом для наслідування. Риторичне питання – завдяки чому?
- Руслане Васильовичу, спілкуючись із іншими головами районних рад про рік пройдешній, у відповідь переважно чути: закінчився і слава Богу, фраза, здебільшого, супроводжується поглядом в нікуди… Якою буде Ваша характеристика 2019-го?
- Рік був не простий, я б сказав – дуже складний, але й надзвичайно продуктивний. При тому у всіх сферах. Попри різні труднощі, ми змогли об’єднатись і спрацювати як єдиний механізм. За що особлива подяка кожному депутату, який понад усе ставив інтереси громади, а не окремої політичної сили та кожному керівнику структурного підрозділу. Завдяки їм вдалося не лише зберегти, а й закріпити лідируючі позиції в регіоні позиції чи не за усіма показниками.
- А тепер про все по черзі. Розпочнемо з найобговорюванішої через призму реформи медицини.
- Реформи реформами, але медична сфера – одна з пріоритетних у нашій роботі. Насамперед розпочну з комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна лікарня». На завершальній стадії ремонт поліклініки та реконструкція лікарні, на які з бюджету ми виділили 17 мільйонів гривень. Ще за 3 мільйони придбано лапароскопічну стійку.
9 нових автомобілів Renault «Duster» отримали сільські амбулаторії: Велика Добронь, Оноківці, Концово, Сюрте, Соломоново, Ратівці, Есень, Коритняни та Невицьке. Триває будівництво амбулаторій в селах Батфа, Руські-Комарівці та Кам’яниця.
- Я з Вами солідарний і в позиції – чим більше сьогодні грошей ми вкладемо в спорт, тим менше завтра доведеться витратити й на ліки.
- Так, справді, це один моїх головних принципів. І, на щастя, зі мною солідарний увесь депутатський корпус. От, до прикладу, коли мене обрали головою районної ради у нашій ДЮСШ працювали три спортивні секції і фінансування було 1,5 мільйонів гривень. Поступово нам вдалося збільшити кількість секцій до восьми. Відтак майже 1000 дітлахів з району успішно займається плаванням, футболом, волейболом, бадмінтоном, дзюдо, велоспортом, художньою гімнастикою та важкою атлетикою. Зокрема, Лев Смагін увійшов до складу збірної України із дзюдо, дві команди на лідируючих позиціях у першості дитячо-юнацької футбольної ліги України, вихованці ДЮСШ – постійні призери та переможці всеукраїнських змагань із художньої гімнастики та бадмінтону, на базі школи повсякчас проводяться чемпіонати з важкої атлетики, плавання тощо. І не дивно, адже з дітьми працюють 26 кваліфікованих тренерів, а фінансування ДЮСШ нам вдалося збільшити у 4 рази і за підсумками минулого року воно склало 6 мільйонів гривень.
Федерацію футболу Ужгородського району вже вдруге відзначають, як кращу в області. На її функціонування ми передбачили 1,8 мільйона гривень. Нам вдалося відкрити й футбольну академію – це ще 2 мільйони з бюджету тільки на цей рік. Відрадно, що в районі дислокується і професійний футбольний клуб «Минай», який успішно виступає у Першій лізі Чемпіонату України.
- Дбаєте Ви і про освітянську галузь…
- Щороку з районного бюджету ми виділяємо значну суму на реконструкцію та будівництво навчальних закладів, оновлення матеріально-технічної бази. Я відзначу лише найвагоміші проекти: на усунення наслідків надзвичайного лиха у школі Сюрте пішло 2,8 мільйона гривень, 2 мільйони ми виділили на Оноківську ЗОШ, у Чабанівській школі змінено дах та утеплено фасад, здійснюється ремонт дошкільного навчального закладу в Лінцях, у Минайській ЗОШ зробили харчоблок. За програмою «Нова українська школа» у всі навчальні заклади для 1-4 класів закуплено нові меблі. Кожна школа комп’ютеризована і забезпечена швидкісним інтернетом. Тільки минулого року нам вдалося збудувати футбольні майданчики зі штучним покриттям у навчальних закладах Пацканьова, Лінців, встановлюється у Дубрівці. Дитячі майданчики встановлено у Вовковому, Пацканьові, Андріївці, Кіблярах та Червоному, Дубрівці. Минулоріч ми започаткували районну премію ім. М. Лелекача, якою відзначаємо кращих педагогів Ужгородщини. Усі учні 1-4 класів та вихованці дошкільних закладів отримали подарунки з нагоди новорічно-різдвяних свят.
- Культурна спадщина району теж вагома. Відповідно про розвиток цієї галузі Вам забувати не доводиться.
- Якщо коротко, то у 2019 році на проведення 11-ти фестивалів та пошиття костюмів для районних фольклорних колективів ми виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень.
- Дві найбільші проблеми, характерні для нашої держави та колишніх країн СНД: дурні й дороги. І якщо першу врегулювати ірреально, то з другою Ви успішно справляєтесь.
- Минулоріч на будівництво та реконструкцію доріг тільки у населених пунктах: Середнє, Холмок, Ботфалва, Сторожниця а також на дорожні напрямки: Середнє-Анталовці та Середнє-Лінці з районної казни пішло понад 20 мільйонів гривень.
- Про соціальні програми для населення району депутати теж подбали.
- Відверто, усі й не пригадаєш. Кожен із 26-ти депутатів районної ради має право виділити по 20 тисяч гривень на лікування важкохворих жителів. А це вже 720 тисяч. Кожен мешканець Ужгородщини за програмою «Власний дім» може отримати пільговий кредит. Ми підтримуємо учасників АТО, ветеранів правоохоронних органів і спорту. У районі відкрито перший в області інклюзивно-ресурсний центр.
- Зроблено й справді багато, знаючи Ваші амбіції, плануєте не менше. Але про перспективу ми поговоримо трохи згодом. Наразі Ваші привітання жителям Ужгородщини з нагоди новорічно-різдвяних свят.
- У першу чергу, я хотів би подякувати за тісну співпрацю усьому депутатському корпусу, керівництву РДА й усіх структурних підрозділів. Адже без порозуміння із ними, у мене нічого б не вийшло. А так маємо результат і доволі вагомий. Ще один рік позаду. І я впевнено можу сказати, що Ужгородщина упродовж 2019-го не існувала, а успішно прогресувала. Висхідною ми будемо рухатись і в поточному році. Головне, миру усім та здоров’я! А все інше, повірте, спільними зусиллями нам вдасться зробити. І в Новому році Ужгородщина надалі буде прикладом для наслідування інших районів Закарпаття. З Новим роком Вас та прийдешнім Різдвом Христовим.

24 грудня керівництво районної ради й Ужгородської районної федерації футболу екіпірувало вихованців футбольної академії.

За підсумками минулого року Ужгородська районна федерація футболу стала лауреатом з-поміж інших громадських організацій регіону за всіма значущими критеріями: розбудовою інфраструктури, кількістю аматорських та професійних футбольних клубів, розвитком дитячо-юнацького та ветеранського футболу, рівнем і масовістю змагань тощо. Тож, цілком закономірно нагорода від Української Асоціації Футболу цьогоріч прописалась на Ужгородщині. До слова, це вже друга відзнака загальнодержавного масштабу.
Загалом, розвиток гри мільйонів у кожному регіоні прямопропорційно залежить від тісної співпраці влади, місцевої федерації та меценатів. Ужгородський район – яскравий цьому приклад. Нагадаємо, тільки у 2019 році завдяки ініціативі голови райради Руслана Чорнака та підтримки усього депутатського корпусу з бюджету на розвиток футболу виділено майже 1 мільйон 800 тисяч гривень. Стільки ж заплановано на наступний.
Ще один вагомий внесок у розвиток наймасовішого виду спорту – відкриття Академії футболу Ужгородської районної ради (паралельно успішно функціонує і районна дитячо-юнацька спортивна школа). На реалізацію цього проекту наступного року депутати передбачили 1 мільйон 999 тисяч 700 гривень. Сама ж академія успішно функціонувати почала вже першого жовтня поточного року.

Тож сьогодні з нагоди новорічно-різдвяних свят голова Ужгородської райради Руслан Чорнак, голова РДА В’ячеслав Дворський та очільник федерації Іван Ков

ач вручили вихованцям академії футбольну амуніцію, вартістю 260 тисяч гривень.
«Наразі Академія футболу Ужгородської райради, попри всього тримісячне функціонування, набрала потужних обертів. Дві вікові категорії: U-15 та U-17 успішно виступають у першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України, гравці повністю забезпечені усім необхідним екіпіруванням та умовами для тренувань, проведення офіційних поєдинків. За що особлива вдячність голові та депутатському корпусу райради. Щоправда, левова частка грошей витрачається на оренду футбольних полів й транспортні послуги. Якби вдалося збудувати власну інфраструктуру, то наша академія була б з-поміж кращих не лише в регіоні, а й у державі загалом», – переконаний директор Академії Сергій Білан.
Амбітні плани щодо розвитку футбольного закладу і в голови районної ради Руслана Чорнака. «Я пригадую відкриття Академії і порівнюю той день із сьогоднішнім. Кількість футболістів збільшилась у рази. Якість виступів також не залишає бажати кращого. А пройшло всього три місяці. Зі свого боку у тандемі з депутатами я гарантую максимальну підтримку. У першу чергу матеріальну. Ужгородщина насичена футбольними талантами, плюс ми підібрали молодий але потужний тренерський штаб. Тож результати на всеукраїнському рівні, повірте, не забаряться. Гадаю, наступного року ми нам вдасться реалізувати проект із будівництва власної матеріальної бази для Академії. Але ми спочатку зробимо, а потім поговоримо», – резюмував Руслан Чорнак.

Щиро вітаємо усіх, хто сьогодні святкує Різдво Христове зі святом!Нехай воно наповнить ваше життя затишком, гармонією, теплотою та радістю! Любові, миру і благополуччя. Нехай ангел-охоронець оберігає кожну родину від будь-яких негараздів!
Békés, kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek!
Všetkým prajem krásne Vianoce!

 

Голова районної ради                                 Руслан Чорнак

Сьогодні, 21 грудня в Ужгородській районній раді підбивали підсумки футбольного сезону 2019 року.
З вітальним словом перед призерами виступили голова районної ради Руслан Чорнак, голова райдержадміністрації Вячеслав Дворський, голова Федерації футболу Ужгородського району Іван Ковач, голова Федерації Футболу Закарпаття Іван Дуран, член виконкому Федерації футболу України Мирослав Щербей та інші поважні гості, які бажали футболістам подальших успіхів у футболі, заявляти про себе як на обласному, так і всеукраїнському рівні, примножуючи здобутки нашого краю. Про роботу федерації футболу району за цей рік прозвітував її голова Іван Ковач.
Великий внесок у досягнення успіху команд по праву належить великим ентузіастам, людям, які працюють на авторитет своїх команд та улюбленого виду спорту – футболу. Саме вони доклали чималих зусиль до того, аби їх команди отримали той результат, який ми сьогодні з вами бачимо.
На урочистостях з нагоди закриття та підбиття підсумків футбольного сезону 2019 року, кожна із команд, яка досягла та показала високий результат була нагороджена грамотами та подяками, кубками, дипломами та медалями. Нагороджували й тих, хто докладає свій особистий внесок у розвиток та популяризацію футболу в Ужгородському районі. Керівник району отримав від мені Федерації футболу України нагороду за розвиток футболу в Ужгородському районі.
Кращих із кращих нагороджували голова районної ради Руслан Чорнак, його заступник Степан Мацко, голова РДА Вячеслав Дворський, голова Федерації футболу Ужгородщини, депутат райради Іван Ковач, голова федерації футболу Закарпаття Іван Дуран, заступник голови Федерації футболу Закарпаття,член виконкому Федерації футболу України Мирослав Щербей, керуючий справами виконавчого апарату райради Юрій Фрінцко, депутати районної ради Андрій Кушнірук, Виктор Шелельо, Йожеф Боднар, Роман Сарай, заступники голови Федерації футболу району Олександр Роман та Василь Хмельницький та інші.
Отже, бронзовим призером чемпіонату з футболу серед дорослих, цьогоріч, стала команда «Лідер» Сторожниця, серед юнаків – ФК Бараниці, срібло серед дорослих за футбольною командою В.Лази, серед юнаків – ФК «Олімпік» Кориняни. Золото в чемпіонаті як серед дорослих, так і серед юнаків здобула футбольна команда «Зірка-SPAR» Лінці.
Крім того, футбольна команда «Зірка» стали переможцями Ліги чемпіонів Закарпаття. Це особлива заслуга як президента команди Романа Сарая, так і трененра команди Олександра Пеци, та всієї команди. Пишаємося футболістами та бажаємо подальших успіхів.

Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.