Рішення ради

УКРАЇНА 

УЖГОРОДСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

четверта сесія шостого скликання

(ІІ  пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

вiд 29.06.2011  року  № 105

                       м. Ужгород          

 

Про затвердження Положення

про порядок розміщення малих

архітектурних форм для здійснення

підприємницької діяльності на

території Середнянської селищної та

сільських рад Ужгородського району

 

 

Відповідно до статей 12,118,121 Земельного кодексу України, статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.09 р. №982 «Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності» районна рада вирішила:

1. Затвердити Положення про порядок розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності на території Середнянської селищної та сільських рад Ужгородського району (додається).

2. Рекомендувати Середнянській селищній та сільським радам затвердити відповідне положення на чергових сесіях рад.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, екології, розвитку села, туризму та рекреації (Мисів С.В.).

Голова ради                                                                        М.І.Фединець

Затверджено

рішенням районної ради

від 29.06.2011 №105

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності на території Середнянської селищної та сільських рад Ужгородського району

 

1.Терміни

- Стаціонарна мала архітектурна форма - тимчасова одноповерхова споруда соціально - культурного, побутового, торгівельного та іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності висотою не вище ніж 4 метрів, що має по зовнішньому контуру площу не більше 30 м², виготовлена з полегшених конструкцій і встановлена тимчасово без закладки фундаменту і має закрите приміщення для тимчасового перебування відвідувачів;

- Пересувна мала архітектурна форма - торгівельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, кіоск, ємкість, торгівельний автомат соціально-культурного, побутового, торгівельного та іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, які не мають закритого приміщення для тимчасового перебування відвідувачів;

- Користувач - фізична або юридична особа, яка фінансує спорудження малої архітектурної форми (далі МАФ) та використовує її для здійснення підприємницької діяльності;

- Паспорт прив’язки МАФ складається з:

         - схеми прив’язки МАФ,

         - креслення вузлів підключення до інженерних мереж,

         - ескізи фасадів, види з розмірами та позначками висот, текстових матеріалів з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення.

- Схема прив'язки МАФ - це графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі масштабом 1:500 з прив'язкою МАФ до місцевості (твердих контурів ситуації, з підземними комунікаціями, з розмірами в масштабі, визначенням  території для прибирання сміття і розчистки снігу).

2.Мета

Залучення інвестицій, трудових і матеріальних ресурсів суб’єктів господарювання у розвиток соціальної інфраструктури села, розширення і вдосконалення мережі сільських об’єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування та іншого призначення для проведення підприємницької діяльності, ефективного використання земель загального користування.

3. Загальні положення

Дія цього Порядку не поширюється на  МАФ, що розміщуються на землях дорожнього господарства, у тому числі у межах смуги відведення, уздовж автомобільних доріг загального користування. Розміщення зазначених МАФ здійснюється відповідно до Закону України «Про автомобільні дороги» та Земельного Кодексу України.

У разі розроблення перспективної схеми розміщення МАФ на території населеного пункту селищна, сільська рада після проведення громадського обговорення і погодження відповідними підприємствами, установами, організаціями може рекомендувати суб’єктам господарювання розмістити МАФ за процедурою, визначеною цим Порядком.

Місця розташування МАФ на території ринку визначаються на основі затвердженої містобудівної документації ринку.

Розміщення об’єктів на платформах інженерних споруд, в середині приміщень здійснюється на частині їх площі за погодженням відповідних органів державного нагляду в залежності від функціонального призначення, на підставі договору оренди з власником приміщення  або уповноваженою ним особою.

Розміщення МАФ на територіях загального користування здійснюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

Розміщення МАФ на територіях з особливим режимом використання (заповідники, охоронні зони об’єктів культурної спадщини ) відбувається за погодженням з відповідними органами державного нагляду.

 

4. Порядок надання дозволу на розміщення та використання

 малих архітектурних форм

 Розміщення малої архітектурної форми здійснюється на підставі рішення Середнянської селищної,  сільської ради,  а для власників земельних ділянок на підставі рішення виконавчого комітету відповідної місцевої ради.

Самовільне розміщення малих архітектурних форм забороняється.

Середнянська селищна, сільська рада не приймає окреме рішення щодо розміщення:

- поряд із стаціонарною малою архітектурною формою вітрин, холодильного та іншого обладнання (за винятком столів та стільців) у разі наявності відповідного рішення щодо розміщення такої архітектурної форми. Загальна площа зазначеного обладнання не може перевищувати 25 відсотків площі малої архітектурної форми. Вітрини, холодильне та інше обладнання розміщується з дотриманням передбачених законодавством норм і правил у межах земельної ділянки, що надана для розміщення малої архітектурної форми у власність, користування (оренду), або на підставі договору особистого строкового сервітуту.

-у спеціально відведених місцях під час проведення ярмарків, святкових заходів строком до одного тижня пересувних малих архітектурних форм соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення .

Суб'єкт господарювання подає Середнянській селищній, сільській  раді заяву (згідно з додатком 1) в якій зазначається бажане місце та термін розміщення МАФ, функціональне призначення і характеристика об’єкта.

До заяви додаються:

-       виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;

-       копія державного акта на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди (за наявності).

 

Середнянська селищна, сільська рада реєструє подану заяву про розміщення МАФ та документи, додані до неї і в місячний строк приймає рішення щодо попереднього погодження місця розташування МАФ та уповноважує виконавчий орган або посадову особу сільської, селищної  ради (далі - уповноважений представник) передати суб'єктові господарювання перелік документів, які необхідно подати для прийняття рішення щодо розміщення МАФ:

-паспорт прив’язки МАФ, розроблений під керівництвом або з обов’язковою участю архітектора, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат ( діючу ліцензію);

-викопіювання з містобудівної документації.

 Забороняється делегування зазначених повноважень комунальним та приватним підприємствам.

У випадку надходження декількох заяв на розміщення МАФ, перевага надається заявнику, який запропонує більший обсяг благоустрою території.

5. Дозвіл на розміщення і реєстрація МАФ.

На підставі поданих суб’єктом господарювання документів виконком Середнянської селищної, сільської ради готує проект рішення щодо розміщення МАФ та/або укладення договору особистого строкового сервітуту.

Середнянська селищна, сільська рада протягом місяця після реєстрації документів приймає рішення щодо розміщення МАФ та/або укладення договору особистого строкового сервітуту.

Середнянська селищна, сільська рада повідомляє забудовника  про прийняття рішення або відмову про розміщення МАФ  згідно Закону України «Про звернення громадян».

Після прийняття селищною, сільською радою рішення щодо розміщення МАФ уповноважений представник повертає у тижневий строк суб’єктові господарювання подані раніше схему прив’язки тимчасової МАФ, або паспорт прив’язки стаціонарної МАФ, або паспорт розміщення групи розташованих поряд МАФ з паспортом прив’язки окремої МАФ.

У разі відсутності у суб’єкта господарювання державного акту на земельну ділянку чи право постійного користування або договору оренди такої земельної ділянки Середнянська селищна, сільська рада укладає з таким суб’єктом господарювання в десятиденний строк з дня прийняття рішення щодо розміщення МАФ,  договір особистого строкового сервітуту в порядку, визначеному законодавством.

Винос проекту в натуру виконує геодезист з відповідним кваліфікаційним сертифікатом (ліцензією) та оформленням акта.

Після розміщення МАФ суб’єкт господарювання подає уповноваженому представникові заяву-декларацію за формою згідно з додатком 2 із зазначенням інформації про виконання вимог розміщення МАФ.

На підставі заяви-декларації уповноважений представник реєструє стаціонарну МАФ.

 

6. Права користувача МАФ

Термін дії дозволу на розміщення МАФ визначається терміном дії документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.

Після закінчення строку визначеного рішенням, користувач має право на пріоритетне право укладання договору оренди (термін оренди та розмір орендної плати встановлюється рішенням селищної, сільської ради).

        Користувач має право передати право користування МАФ з переходом усіх прав та обов’язків до нового користувача, оформивши перереєрестацію.

7. Обов’язки користувача МАФ

Всі витрати на утримання МАФ та догляд за нею здійснює користувач.

Користувач зобов’язаний забезпечити:

-надійність та стійкість МАФ, техніку безпеки при функціональному використанні МАФ;

-належний санітарно - гігієнічний і естетичний стан МАФ та прилеглої території відповідно до паспорта прив’язки МАФ;

-дотримання правил торгівлі та надання якісних послуг.

Невиконання користувачем своїх обов’язків та зобов’язань є підставою для дострокового розірвання договору на право користування МАФ без компенсації витрат на її спорудження, розміщення та утримання.

8.Інші умови

Тимчасове перенесення МАФ в інше місце здійснюється у разі виникнення потреби в реконструкції або ремонті існуючих інженерних мереж, вулиць і доріг, будинків і споруд пов’язаних територіально з малими формами, без припинення дозволу на її розміщення.

Перенесення проводиться суб’єктом підприємницької діяльності за письмовим повідомленням виконкому Середнянської селищної, сільської ради з визначенням нового місця та терміну тимчасового розміщення об’єкта на період здійснення реконструкції або ремонту.

Перенесення МАФ можливе також у разі внесення змін до передбачених законодавством норм і прав містобудівної документації, місцевих правил забудови, державних будівельних норм, змін у розташуванні інженерних мереж, будівельних і споруд, що унеможливлюють розташування МАФ у певному місці. Нове місце розташування МАФ визначається Середнянською селищною, сільською радою за погодженням із суб’єктом господарювання.

Перенесення МАФ на нове місце або її знесення у зв’язку з припиненням дії дозволу здійснюється власником або за рахунок його коштів.

Термін дії дозволу на розміщення МАФ може бути продовжений на підставі документа, що посвідчує подовження права на відповідну земельну ділянку.

При намірах суб’єкта підприємницької діяльності  змінити естетичний вигляд малої архітектурної форми, він звертається у відділ архітектури та містобудування з письмовою заявою та пропозиціями.

Строк розроблення малої архітектурної форми може бути продовжений без розроблення нової схеми прив'язки, паспорта прив'язки малої архітектурної форми або паспорта розміщення групи малих архітектурних форм з ініціативи суб'єкта господарювання, а також у разі, коли право власності чи право користування земельною ділянкою посвідчене державним актом або продовжено дію договору оренди земельної ділянки,  укладеного договору особистого строкового сервітуту, за умови, що не внесені зміни до передбачених законодавством норм і правил, містобудівної документації, місцевих правил забудови, державних будівельних норм, а також не відбулися зміни у розташуванні інженерних мереж, будинків і споруд.

У разі зміни власника малої архітектурної форми Середнянська селищна, сільська рада вносить зміни до рішення щодо розміщення малої архітектурної форми, а уповноважений представник вносить інформацію про нового власника до схеми прив'язки або паспорта прив'язки малої архітектурної форми, або схеми розміщення групи малих архітектурних форм та паспорта прив'язки відповідної окремої малої архітектурної форми.

Усі  спірні питання між власником МАФ та Середнянською селищною, сільськими радами вирішуються у судовому порядку згідно чинного законодавства.

deneme bonusu casino 1xbet giriş canlı poker siteleri canlı rulet oyna sweet bonanza oyna casino siteleri
Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.