Відповідно до рішення Ужгородської районної ради 08.04.2016 № 99 «Про районну програму сімейної демографічної, тендерної політики, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки» повідомляємо, що на веб-сайті райдержадміністрації систематично висвітлюється інформаційно-роз'яснювальний матеріал з питань протидії торгівлі людьми та попередження насильства в сім'ї.
Відділом освіти, молоді та спорту проводилися відповідні заходи, спрямовані на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та тендерної рівності, підтримки сім'ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, їх повноправної участі у творенні національної культури, розбудові громадянського суспільства, реалізації заходів з попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми.
Здійснюється тісна співпраця відділу освіти, молоді та спорту з управлінням соціального захисту населення, службою у справах дітей, національною поліцією щодо координації заходів реагування фактів вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам.
За звітний період право виховні питання було розглянуто на секційному засіданні заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та голів шкільних методичних об'єднань класних керівників на базі Концівської ЗОШ І - IIIступенів та методичному об'єднанні практичних психологів 18 вересня 2019 року на базі Сторожницької ЗОШ І-ІП ступенів та семінарі-практикумі заступників директорів з ВР та педагогів-організаторів 10 жовтня 2019 року на базі Малодобронської ЗОШ І-ІП ступенів.
У всіх закладах освіти 16-20 вересня 2019 року відбулися заходи до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Практичними психологами проведено тренінги щодо попередження насилля у сім'ях, формування соціальних навичок у дітей, а також тести на визначення рівня агресивності, провели анкетування учнів "Як ти почуваєшся у суспільстві", "Моє ставлення до насилля", "Молодь і протиправна поведінка", перегляд відеороликів "Насильство над неповнолітніми та як вберегтися від нього", "Права дитини".
Класні керівники навчальних закладів провели години спілкування, лекції, бесіди на теми "Булінг у дитячому середовищі", "Якщо вас кривдять, що робити?", "Вплив ЗМІ, як один з найпотужніших стимулів до прояву насильства", "Чому виникає фізичне насильство?", "Любов до дитини у сім'ї", "Ні, насильству дітей!", "Як запобігти насильству в мережі Інтернет", "Знання законів тебе захищає", "Зупини насильство! Почни з себе!", "Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей", "Правова відповідальність за насильство фізичне та моральне".
У Дубрівській ЗОШ І-ІІ ступенів шкільний бібліотекар Козел Е.Ф. організувала виставку науково-публіцистичної літератури «Що я знаю про права та обов'язки»; класні керівники 1-9 класів провели виховні бесіди «Вчинок і відповідальність», «Закон і ми», «Наші права і обов'язки»; вчитель правознавства Канюк Й.І. провела круглий стіл за участю представників учнівського самоврядування на тему «Неповнолітні та закон. Права людини і громадянина»; педагог-організатор Токар М.В. провела вікторину серед учнів 3-5 класів «Я і мої права та обов'язки»; класні керівники 5-9 класів провели конкурс стіннівок на правову тематику «Галузі права в малюнках».
Інформаційні матеріали про проведення заходів під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу висвітлено на сайтах закладів освіти.
Учні-лідери району провели тренінг «Протидія булінгу в учнівському середовищі» 29 листопада 2019 року на форумі лідерів шкільних рад учнівського самоврядування.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотизму у дітей упродовж жовтня-листопада 2019 року було проведено І (у закладах освіти) та II(районний) етапи конкурсу на тему „Захисники України: історія та сьогодення " (далі Конкурс), в якому взяли участь учні Дубрівської, Соловківської, Великогеєвецької, Пацканівської, Паладь-Комарівецької, Холмківської ЗОШ І-ІІ ступенів, Сторожницької, Лінцівської, Кам'яницької, Концівської, Худлівської, Великодобронської, Коритнянської, Червонівської, Сюртівської,
Руськокомарівської, Середнянської, Шишлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Малогеєвецького НВК. Переможцями 1-го районного етапу Конкурсу стали: у номінації „Вірш": І місце - Мазютинець Олександра, ученицю 10 класу Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Дацюк О.В.); у номінаці „ Лист": І місце - Бабурка Олександра, ученицю 7 класу Лінцівської ЗОШ І - IIIступенів (керівник Голич Н.Ю); у номінації „Фоторобота": І місце - Бербега Вікторія, ученицю 8-А класу Кам'яницької ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Кампо Г.І.); у номінації „Малюнок": І місце - Ховпей Ірина, ученицю 7-А класу Худлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Повхан М.В.). В обласному етапі конкурсу „Захисники України: історія та сьогодення" у номінації „Вірш" заохочувальним призом нагороджена Мазютинець Олександра, учениця Сторожницької ЗОШ I-IIIступенів, керівник Дацюк О.В.).
З 25 листопада по 10 грудня 2019 року в закладах освіти району відбулася щорічна акція "16 днів проти насильства", в рамках якої практичні психологи, класні керівники, педагоги-організатори провели години спілкування, уроки толерантності, бесіди, диспути, тренінги з профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки дітей: «Любов до дитини: якою вона повинна бути?», «Доброзичливі стосунки з оточуючими» (Середнянська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Школа рівних можливостей», «Експлуатація дитячої праці» (Великогеєвецька ЗОШ І-ІІ ст.), „Життя - найдорожча цінність" (Чертезька ЗОШ І-ІІ ст.), „Насильство в сім'ї неприйнятне!", «Торгівля людьми - сучасне рабство», «Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей» (Лінцівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Насильство в сім'ї - ганебна тенденція сьогодення» (Концівська ЗОШ І-ІІІ ст.), "Профілактика насильства та жорстокості" (Малогеєвецький НВК І-ІІІ ст.), "Конвенція прав дитини. Сторінками права" (Киблярівська ЗОШ І-ІІ ст.), "Насильство в сім'ї - ганебна тенденція сьогодення" (Шишлівська ЗОШ І-ІІІ ст.), „Гендерне насильство", „Проблема насильства, що ми розуміємо під насильством" (Оноківська ЗОШ І-ІІІ ст.), "Зупини насильство - обери щасливе майбутнє" (Руськокомарівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Домашнє насильство: шляхи вирішення», "Як запобігти насильству в мережі Інтернет" (Сторожницька ЗОШ І-ІІІ ст.), "Любов до дитини у сім'ї", «Гуманістична мораль у демократичному суспільстві» (Дубрівська ЗОШ І-ІІ ст.), "Чи можна прожити без конфліктів", "Я толерантна людина" (Соловківська ЗОШ І-ІІ ст.), "Не проміняй свободу на рабство", "Як захистити себе від насильства в сім'ї" (Худлівська ЗОШ І-ІІІ ст.), "Ідеї тендерної рівності в системі ціннісних орієнтацій сучасної молоді", "Правова відповідальність за насильство фізичне та моральне" (Сюртівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
Практичними психологами проведено тренінги щодо попередження насилля у сім'ях, формування соціальних навичок у дітей, а також тести на визначення рівня агресивності.
У Середнянській, Коритнянській, Великогеєвецькій, Дубрівській школах організовано флеш-моби «Ми-проти насильства. Ми за любов і доброту!».
У школах І-ІІ та І-ІІІ ступенів залучено органи учнівського врядування до профілактичної роботи. На класних батьківських зборах проведено попереджувальну та роз'яснювальну роботу з батьками з метою недопущення фактів насильства в учнівському середовищі.
Проведено тренінг з батьками «Зупинимо насильство у сім'ї» (Сторожницька ЗОШ І-ІІІ ст.)
Організовано відео - лекторій з переглядом відеофільмів "Жертва", «Якщо я не повернусь», «Домашнє насильство» (Чабанівська, Великогеєвецька, Дубрівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Есенська, Коритнянська, Сторожницька, Шишлівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
Проведено конкурси колажів "Ми-проти насильства в сім'ї" та виставки плакатів „Ми - проти насильства", „Скажемо агресії „Ні!", „Стоп насильству", „Світ без насилля", (Чабанівська, Великогеєвецька, Дубрівська, Концівська, Коритнянська^Худлівська, Оноківська ЗОШ).
Питання реалізації державної сімейної, демографічної та тендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та тендерної рівності, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми знаходяться на постійному контролі у відділі освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.
Протягом 2019 року фахівці Ужгородського РЦСССДМ систематично здійснювали просвітницьку роботу в громаді в межах мобільного консультативного пункту з метою ознайомлення з соціальними послугами, які надає Ужгородський РЦСССДМ. Також, працівниками Центру систематично здійснюється просвітницька робота серед мешканців району щодо профілактики наркоманії, шкідливих звичок (алкоголю, куріння), попередження насильства в сім'ї, профілактики злочинності, дотримання правил здорового способу життя, профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом (у тому числі з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу) та туберкульозу і т.д. Всього було проведено 100 заходів, які відвідали 2227 осіб.
Фахівцями Ужгородського РЦСССДМ проведено навчання на семінарах: «Соціально-психологічні особливості дітей, які потребують сімейного виховання», «Здійснення соціальної роботи працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з одержувачами державних допомог сім'ям з дітьми» «Здійснення соціальної роботи з сім'ями та особами, які опинилися у складних життєвих обставинах» «Організаційно-правові аспекти створення та функціонування мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною, яка опинилася в складних життєвих обставинах».
Фахівцями УРЦСССДМ протягом 2019 року взято на облік 143 сім'ї, які перебувають у СЖО та яким надається ряд соціальних послуг відповідно до їх потреб. Також, під соціальним супроводом УРЦСССДМ перебували 24 сім'ї, в яких виховується 58 дітей. Дані сім'ї опинилися в СЖО та потребують сторонньої допомоги для вирішення своїх життєвих проблем. В ході здійснення соціального супроводу їм надається комплекс соціальних послуг з метою мінімізації СЖО, що виникли в даних сім'ях відповідно до Державних стандартів надання соціальних послуг;
Протягом звітного періоду працівниками УРЦСССДМ було проведено ряд інформаційних семінарів для сімей Ужгородщини: «Профілактика дитячих суїцидів» та «Роль сім'ї у вихованні дітей». По закінченню заходів батьки, за сприяння Ужгородського РЦСССДМ, отримали подарункові набори. А також, працівниками організовано ряд лекцій, бесід та відеолекторіїв у пришкільних таборах, які функціонують на базі загальноосвітніх шкіл Ужгородського району, з метою пропаганди здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, по закінченню яких учні отримали подарунки та просвітницькі матеріали;
Працівники УРЦСССДМ постійно здійснюють роботу щодо пошуку та підбору осіб, які виявили бажання створити прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу або патронатну сім'ю;
На сьогоднішній день фахівцями Ужгородського РЦСССДМ здійснюється соціальний супровід 6 вже функціонуючих дитячих будинків сімейного типу та 3 прийомних сімей. В ході супроводу проводиться соціальна робота з метою підтримки психологічного клімату у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу. Також, надаються необхідні соціальні послуги вихованцям ДБСТ та ПС з метою підготовки їх до самостійного життя;
Повідомляємо, що протягом звітного періоду повідомлень щодо торгівлі людьми до Ужгородського РЦСССДМ не надходило. На обліку Ужгородського РЦСССДМ немає осіб, які постраждали від торгівлі людьми.