Новини

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 106 (із змінами поточного року Постанови КМУ від 30.01.2019 № 126) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, (Порядок додається).

З метою спрощення доступу фермерських господарств та молодих фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів Уряд доповнив діючий Порядок новими напрямами та удосконалив механізм державної підтримки фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а саме:

Для фермерів:

• надано можливість фермерським господарствам (крім новостворених) скористатись бюджетною субсидією на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 12 000 гривень на одного члена фермерського господарства та встановлено, що максимальний обсяг коштів, які може отримати таке фермерське господарство, становить 40 000 гривень;

• надано можливість голові фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років, отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі;.

• збільшено з 60 000 гривень до 80 000 гривень максимальну суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва.

• передбачено         часткову         компенсацію         вартості         придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у розмірі 40 відсотків вартості без урахування податку на додану вартість.

Для кооперативів:

• розширено напрями діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

молочарського, м'ясного напрямів, до складу якого входить не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші -фізичні особи;

плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входить не менше 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств.

• надано можливість відшкодовувати 70 відсотків вартості придбаної кооперативами техніки та обладнання без урахування сум податку на додану, але не більше як 3 000 000 гривень на один кооператив.

Також уточнено процедуру, періодичність отримання фінансової підтримки через уповноважені банки та функції регіональних комісій з надання фінансової підтримки кооперативам, (перелікуповноважених банків додається).

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 року

№ 587 (із змінами поточного року Постанови КМУ від 30.01.2019 №91) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, (Порядок додається).

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених. у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Бюджетні кошти надаються суб'єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, для часткової компенсації вартості (без урахування сум податку на додану вартість) будівництва, придбаних основних засобів і товарів, виконаних робіт та отриманих послуг у поточному бюджетному році.

Відповідно до пункту 5 зазначеного Порядку наказом Мінагрополітики України від 28.01.2019 року № 24 визначено напрями державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 2019 рік, а саме:

придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю у сумі 200,0 млн. гривень;

будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та об'єктів із замороження плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів,   механізмів   для   проведення технологічних   операцій   у хмелярстві, обладнання для сублімаційного висушування фруктів у сумі 200,0 млн. гривень.

Відповідно до пункту 6 і 7 цього Порядку, утворені районні комісії повинні забезпечити своєчасне виконання вимог зазначеної постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 року № 587 (із змінами).

Одночасно, Постановою Кабінету Міністрів України від 01,03.2017 року №130 (із змінами поточного року Постанови КМУ від 30.01.2019 № 123) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва етанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників, (Порядок додається).

Часткова компенсація у розмірі 25 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, що підтверджують оплату через уповноважений банк.

За додатковою інформацією звертатися до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації м. Ужгород, пл. Народна 4, 2- поверх, кабінет 226, телефон 63-05-19,050 103 96 39.

 

Вкладення:
ФайлРозмір файла:
Скачати цей файл (плодорозсадники.pdf)плодорозсадники.pdf55 kB
Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.