Новини

Сьогодні, 7 вересня, районні депутати зібралися на чергову двадцять шосту сесію. Проводив засідання в.о. голови районної ради Степан Мацко.

Напередодні ж, 5 та 6 вересня, з метою опрацювання питань, запропонованих на розгляд сесії, народні обранці працювали у комісіях. А вже сьогодні прийняли ряд важливих для району рішень.

Перед початком сесії, хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблих воїнів на Сході нашої країни. Далі Степан Мацко вручив депутам райради Еріці Комоні та Мирославу Тафію, а також Червонівському сільському голові Василю Зеленяку Грамоти обласної та районної рад до 27-ї річниці незалежності України. Відтак, перейшли до прийняття рішень.

Так, заслухано звіт начальника відділу містобудування та архітектури Ірини Зазулич, яка проінформувала присутніх про забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території району.

Потім народні обранці внесли зміни до деяких рішень та раніше затверджених Програм, розглянули майнові та земельні питання. Також затверджено Статут районного центру дитячої творчості у новій редакції, додаткові угоди про передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету, фінансовий план Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний  Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради на 2018 рік, тощо. Депутати внесли зміни до таких важливих програм як «Турбота», районна Програма розвитку місцевих автомобільних доріг загального користуваннята «Шкільне харчування». Одноголосно депутати підтримали рішення щодо підписання Угод про партнерство та співробітництво між Ужгородським районом, містом Сніна (Словаччина), а також Жешувським повітом (Польща).

Насамкінець перейшли до найголовнішого – внесення змін до районного бюджету. Так, затверджено зміни до обсягу доходів районного бюджету на 2018 рік, зменшено резервний фонд районної казни, затверджено зміни до розподілу видатків районного бюджету на 2018 рік за головними розпорядниками коштів (у межах змін доходів, загального обсягу видатків районного бюджету), тощо. Кошти від переконання районного бюджету, у сумі понад 11 мільйонів гривень, районні депутати спрямували на потреби першої необхідності.

Найперше, на що звернули увагу депутати при розподілі коштів – це харчування учнів у навчальних закладах. Третій рік поспіль районна влада дбає про те, аби батьки не платили за шкільне харчування, а їх діти мали змогу харчуватися у школі на безоплатній основі. Тому цей рік не став винятковим: на шкільне харчування виділено 800 тисяч гривень. Тож і надалі учні 1-4 класів загальноосвітніх шкіл району харчуватимуться безкоштовно.

Друге, про що подумали – завершення ремонту автомобільних доріг. На Ужгородщині є безліч доріг, які знаходяться у вкрай занедбаному стані. Однією з таких є дорога біля села Глибоке, де майже чи не кожного тижня стаються дороджньо-транспортні пригоди. На ремонт цієї дороги депутати вирішили виділити 500 тисяч гривень. Сподіваємось, у подальшому це дозволить зменшити кількість аварійних ситуацій на цьому відрізку шляху. Завершити капітальні ремонти доріг до кінця поточного року зможуть і у інших населених пунктах району.

Не залишили депутати поза увагою і навчальні заклади району: на реконструкцію Соловківської школи виділили 700 тисяч гривень, на поточний ремонт Шишлівської – 150 тисяч гривень. Крім того, виділено кошти на утримання загальноосвітніх навчальних закладів, придбання меблів, тощо.

Відкритим на сьогоднішній день залишається питання капітального ремонту та надання якісних медичних послуг Ужгородською районною лікарнею. Чи не на кожній сесії, при розподілі коштів районної казни, депутати думають про якнайшвидше вирішення цієї проблеми. Тому й сьогодні, для капітального ремонту та функціонування єдиного в Ужгородському районі медичного закладу, з бюджету виділено понад 3 мільйона гривень.

Окрім всього, районні засідателі подбали і про розвиток культури та мистецтва, соціальну та інші сфери життя.

Насамкінець районні депутати вирішили звернутися до Прем'єр-міністра України,Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку,  будівництва та житлово-комунального господарства України, голови Закарпатської обласної ради, голови Закарпатської обласної державної адміністрації стосовно забезпечення реалізації проекту «Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Невицького замку».

У разі невиконання умов даного проекту щодо розпорядника та виконавця Проекту ставиться під загрозу реалізація проекту «Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення - Невицького замку», тому депутати і прийняли дане рішення одноголосно.

Підводячи підсумки сьогоднішнього засідання, з впевненістю можна стверджувати, що депутатський корпус працює злагоджено і конструктивно, а головне для вирішення найголовніших проблем району.

 

 

Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.