Новини

Уряд продовжив державну програму «теплих» кредитів, відкрито і фінансування на поточний рік, тож закарпатці можуть отримати безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів – утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон, модернізацію освітлення тощо. Про це під час брифінгу у прес-центрі Закарпатської ОДА повідомив директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Маляр. Йдеться про 20% (але не більше 12 тисяч гривень) - на придбання негазових/неелектричних котлів, 35% (але не більше 14 тисяч гривень) – на купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів та 40%  (але не більше 14 тисяч гривень в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК для загальнобудинкових заходів. 

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів (але не більше 12 тисяч гривень). Якщо ж в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.
«На сьогодні  в області діє Програма енергоефективності  та енергозбереження Закарпатської області, згідно з якою передбачається відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на заходи з енергозбереження. Це буде ще додаткова фінансова допомога для закарпатців – можливо отримати відшкодування одразу з державного та місцевого бюджетів, здешевивши вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення», - зазначив Е. Маляр.
Наразі «теплими» кредитами на встановлення негазових котлів, купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів скористалися понад вісім тисяч закарпатців.  ОСББ оформили 24 кредити на суму майже три мільйона гривень. Серед банків, уповноважених на видачу таких кредитів державні – ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк. Як повідомили керівники регіональних представництв цих банків на Закарпатті, процедура оформлення кредитів не займає багато часу і вимагає мінімального набору документів. Оформити кредит закарпатці можуть за допомогою спеціалістів у будь-якому відділенні перерахованих фінансових установ. 

 

Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.