Новини

Ужгородський район славиться пам’ятками архітектури: замками, палацами, храмами. Проте, на жаль, більшість із них або зовсім не функціонують, або не повною мірою використовують наявний у них потенціал. Певним чином це пов’язане із відсутністю коштів для реставрації пам’яток національного значення.

Найвизначнішим із пам’яток національної архітектури нашого краю є Невицький замок. Впродовж багатьох років замок знаходиться у аварійному стані. На сьогодні найбільш оптимальним варіантом вирішення проблеми є реконструкція замкової споруди. Тож не роздумовуючи, керівник райради Руслан Чорнак визначив збереження Невицького замку як елементу історичної спадщини одним із найбільш пріоритетних проектів.

У 2017 році Проект по реставрації туристичної родзинки району брав участь у конкурсі серед проектів у сфері туризму і рекреації, проведеного Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Із 507 поданих, лише 25 проектів перемогли у конкурсі, серед яких і проект Невицького замку: вже цьогоріч ми отримаємо 11,2 мільйона гривень на першу чергу невідкладних робіт із реставрації пам’ятки архітектури національного значення. Все це стало можливим завдяки підтримки голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля, зусиллям доктора економічних наук, професора кафедри міжнародно-економічних відносин Володимира Химинця, директора КП «Ужгородське районне агентство розвитку» Ренати Манайло-Приходько, Кам’яницького сільського голови Марії Коваль-Мазюти, досліднику, історику Олександру Дзембасу та інших.

Цими днями в районній раді відбулася нарада щодо реалізації вищезгаданого Проекту. Учасники заходу знайомилися із тим, як зміниться перлина Ужгородщини після реставрації центральної вежі із заміною покрівлі та укріпленням дерев’яних конструкцій, будівництва оглядового майданчика, впорядкування та благоустрою самої території замку тощо.

Після проведення реставраційних робіт у Невицькому замку та перетворенню його на пам'ятку архітектури, яка повноцінно функціонуватиме, відбудеться покращення загального культурного стану села та підвищення рівня культурної свідомості місцевих жителів.

Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.