Новини

1 лютого голова районної ради Руслан Чорнак, з офіційним візитом, перебував в м.Сату-Маре (Румунія). У рамках робочої поїздки керівник радизустрівсяіз мером міста. Представники України та Румунії обговорили питання налагодження транскордонної співпраці і партнерських відносин у сферах освіти, охорони здоров’я, культури та туризму.

Перші напрацювання у напрямку партнерства вже є: вищі навчальні заклади Ужгорода та Румунії активно співпрацюють впродовж декількох років, успішно реалізуючи спільні проекти. Систематично проводяться науково-практичні міжнародні конференції, стажування для викладачів та студентів, тощо.

З метою покращення якості надання медичних послуг в Ужгородському районі найактуальнішим залишається питання ремонту Ужгородської районної лікарні. Районна рада, звичайно, не залишається осторонь вирішення цієї проблеми, однак коштів все одно не вистачає. При зустрічі із представниками Румунії очільник ради Руслан Чорнак піднімав і питання щодо можливості налагодження співпраці у цій галузі.

Як відомо, проект реставрації Невицького замку переміг у конкурсному відборі серед проектів у сфері туризму і рекреації, проведеного Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Тож цього року ми отримаємо з Державного бюджету понад 10 мільйонів гривень на першу чергу невідкладних робіт із реставрації пам’ятки архітектури національного значення. Проте це лише перша черга, у якій заплановано реставрувати вежу. Для завершення робіт по реставрації родзинки Ужгородського району необхідні додаткові кошти. Тож це питання також обговорили при зустрічі.     

На завершення, обидві сторони обмінялися думками та дійшли згоди, що для реалізації запланованих завдань, невід’ємною частиною співпраці Сату-Маре та Ужгородського району має стати написання спільних проектів, що фінансуватимуться з Європейського Союзу. Це дасть можливість  налагодити співпрацю у всіх сферах суспільного життя. 

Видео-урок по установке Joomla 3.3 на Денвер.